KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14087137
*
nr 1408 7137
Kurt Ehrefelt
(1921-2010), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Teaterdags". Olja på duk, 69x69, yttermått inklusive ram: 79x79 cm
Kurt Ehrefelt, svensk bildkonstnär född 1921, död 2010.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 juli 2021
kl 18:15:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/7 21:51:42
1
300 kr
16/7 23:51:35
2
150 kr
16/7 23:51:35
1
200 kr (Budbetjänt)
18/7 16:59:59
3
300 kr
18/7 16:59:59
1
300 kr (Budbetjänt)
18/7 19:13:13
3
350 kr
19/7 18:10:37
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kurt ehrefelt olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37
*
Kurt Ehrefelt
Kurt Ehrefelt, svensk bildkonstnär född 1921, död 2010.
Läs om budbetjänten
nr 1408 7137
Kurt Ehrefelt
(1921-2010), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Teaterdags". Olja på duk, 69x69, yttermått inklusive ram: 79x79 cm
Kurt Ehrefelt, svensk bildkonstnär född 1921, död 2010.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 juli 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/7 21:51:42 | 1 | 300 kr |
16/7 23:51:35 | 2 | 150 kr |
16/7 23:51:35 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
18/7 16:59:59 | 3 | 300 kr |
18/7 16:59:59 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
18/7 19:13:13 | 3 | 350 kr |
19/7 18:10:37 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kurt ehrefelt olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37